Chór parafialny

„ Śpiew jest głosem Kościoła, niezbędną częścią jego uroczystości, czyni piękną nawet pustynię, daje zajęcie Aniołom, jest duchową ozdobą niebiańskiej republiki”.

Święty Bazyli Wielki

Chór parafialny w obecnym kształcie rozpoczął swoją działalność w marcu 2019 roku. Jego dyrygentem i założycielem był ówczesny organista - pan Marian Juszkiewicz. Obecnie (od lipca 2022r.) dyrygentem jest również organista, pan Bogdan Jakubowski.
  Chór liczy ponad dwadzieścia osób, a próby odbywają się w czwartki, piątki i niedziele (każdego dnia spotyka się inny głos: I i II głos żeński oraz I głos męski). Śpiew parafialnego chóru uświetnia niedzielne Msze święte oraz różne Uroczystości Kościelne.  W repertuarze zawarte są:  tradycyjne pieśni kościelne,  pieśni chóralne, hymny,  psalmy, piosenki religijne, pieśni okolicznościowe, pieśni patriotyczne, kolędy, pastorałki.

W dniu 23 kwietnia 2023r. wzięliśmy udział w XIV edycji KONCERTU PIESNI WIELKANOCNYCH w Jednorożcu.

Wciąż trwa nabór do chóru i każdy chętny może zgłosić się na przesłuchanie.