Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest przestrzenią dla młodych ludzi, których wspólnym celem jest dążenie do prawdziwego spotkania żywego Boga. KSM zrzesza młodych ludzi między 16. a 30. rokiem życia, którzy pragną od życia czegoś więcej – nie chcą tylko i wyłącznie przejść przez życie wegetując w nim, lecz pragną zmieniać otaczającą ich rzeczywistość, dzięki ciągłemu kształtowaniu swojej młodości i dążeniu do najlepszej wersji samego siebie.

"Zasadniczą misją Stowarzyszenia jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego."

/§ 10 Statutu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży/

Początki powojennego Gruduskiego Oddziału KSM sięgają roku 1993. Założycielem i pierwszym prezesem był Marek Czarzasty (ś. p. ksiądz diecezji płockiej). Oddział ten działał nieprzerwanie do 2001r. Zmieniał się zarząd, zmieniali się członkowie, ale nie zmieniały się nasze cele - chcieliśmy sami przybliżać się do Boga i pragnęliśmy dzielić się Nim z innymi. Wydawaliśmy w tym czasie gazetkę parafialną - PULS KSM, przygotowywaliśmy czuwania modlitewne, pomagaliśmy osobom samotnym i starszym (zwłaszcza w czasie przedświątecznym), uczestniczyliśmy w szkoleniach, Diecezjalnych Dniach Młodzieży, organizowaliśmy turnieje sportowe .

Po kilkunastu latach przerwy - dzięki zaangażowaniu ks. Marcina Stankiewicza, nastąpiło odrodzenie naszego oddziału KSM-u. Wybrano nowy zarząd, a Prezesem została Olga Błażejewska. Oprócz spotkań formacyjnych organizowaliśmy w tym czasie comiesięczne czwartkowe WIECZORY CHWAŁY oraz pełniliśmy służbę lektoratu na niedzielnych mszach świętych. Wiele radości wnosiły rekolekcje, turnieje sportowe oraz spotkania ogniskowe z członkami innych oddziałów KSM-u.

Obecnie naszym Asystentem Duchowym jest ks. Mateusz Jesień, a powołany w kwietniu 2023r nowy zarząd to:

PREZES: Błażej Jędrzejewski

ZASTĘPCA PREZESA: Adrian Krajewski

SEKRETARZ: Natalia Sobolewska

SKARBNIK: Adrian Żmijewski

Kierownictwo w podejmowanych działaniach wspierać będzie komisja rewizyjna w składzie:

• Mateusz Krajewski

• Maja Kowalska

• Krzysztof Sobolewski

Jeśli jesteś młody, bliskie są Ci nasze ideały, chcesz przybliżać się do Boga i dzielić się Nim z innymi - zapraszamy, wstąp do KSM-u.