Parafialna Grupa Teatralna

W 2017 roku w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Grudusku rozpoczęła swoją działalność Parafialna Grupa Teatralna. Grupa liczy aktualnie około 100 osób i składa się z dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych - niejednokrotnie są to całe rodziny. Największym przedsięwzięciem grupy teatralnej jest coroczne Misterium Męki Pańskiej - dotychczas było już pięć edycji. Dwie pierwsze odbywały się w kościele parafialnym, zaś w 2019 roku aktorzy inscenizujący najważniejsze wydarzenia z życia Pana Jezusa wykorzystali obiekty skansenu archeologicznego Zielona Góra. Oprócz Misterium Męki Pańskiej przygotowujemy czuwania modlitewne oraz inscenizacje historyczne. Wszelkie inicjatywy odbywają się w czynie społecznym, przy wsparciu i życzliwości Księdza Proboszcza, Wójta Gminy Grudusk oraz zaangażowaniu władz i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury. Scenariusz, dekoracje, piękne stroje oraz rekwizyty są efektem zaangażowania i włożonego serca Gruduskich parafian. Opiekunem grupy, mentorem i  reżyserem jest Pani Dorota Olszewska. Tegoroczna edycja odbyła się 1 kwietnia na terenie grodziska Zielona Góra i nosiła tytuł „Pocieszyciel Serc Zranionych”. Dostępne są również nagrania wideo z poprzednich edycji na kanale Parafialnej Grupy Teatralnej na serwisie YouTube.

Chcesz wiedzieć i widzieć więcej, odwiedź nas na <<FB PGT>>